Jak poprawnie wybrać technikę nadruku na odzieży
   12/28/2023 11:43:59    Comments 0
Jak poprawnie wybrać technikę nadruku na odzieży

Nadruki na odzież to popularny sposób na personalizację ubrań. Jednak aby nadruk był trwały i wyglądał estetycznie, należy dobrać odpowiedni rodzaj nadruku do typu dzianiny. W tym artykule omówimy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej naprasowanki.

Dzianiny można podzielić na dwie podstawowe grupy: naturalne i syntetyczne. Materiały naturalne, takie jak bawełna, len, czy jedwab, są zazwyczaj bardziej chłonne i przewiewne niż tkaniny syntetyczne. Tkaniny syntetyczne natomiast, a wśród nich np: poliester, nylon, czy akryl, są zazwyczaj bardziej odporne na ścieranie i rozciąganie. Różne rodzaje tekstyliów mogą lepiej lub gorzej wchodzić w reakcję z klejem używanym do nadruku, a także różnie reagować na wysoką temperaturę płyty grzewczej, czyli prasy do nadruków. Z tego drugiego powodu choćby trudno nam będzie wgrzać wprasowanki np w polarową bluzę.

Oprócz rodzaju tkaniny przy wyborze naprasowanki należy wziąć pod uwagę także następujące czynniki:
1 Grubość podłoża – cienkie, sztuczne dzianiny mogą nie reagować dobrze na długotrwałe działanie wysokiej temperatury, która jest potrzebna do prawidłowego wgrzania nadruku w odzież. Dlatego odpowiednie będą naprasowanki o możliwie krótkim czasie aplikacji, lub jej niskiej temperaturze.


2 Kolor tkaniny - niektóre rodzaje nadruków mogą nie być widoczne na ciemnych tekstyliach, a inne mogą ulagać migracji koloru z tkaniny na nadruk.

3 Wytrzymałość nadruku - w zależności od tego, jak często będziesz prać i prasować ubranie, należy wybrać nadruk o odpowiedniej trwałości.

4 Wzór - drobny wzór lepiej sprawdzi się na gładkiej odzieży. Duże wzory lepiej wyglądają na tekstyliach o wyraźnej fakturze.

5 Cena - koszty nadruku mogą się różnić w zależności od rodzaju nadruku, wielkości nadruku, czy nakładu.

Oferowane przez nas naprasowanki sprawdzą się na różnych tkaninach:

Color tag-na bawełnę, mieszanki bawełny i poliestru

Color tag sublistop -na odzież sportową, barwioną sublimacyjnie

Color tag nylon- nadruki na trudną, w tym hydrofobową odzież

Dobierając rodzaj nadruku do dzianiny, należy wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Dzięki temu nadruk będzie trwały i estetyczny. Niemniej poprawny wybór rodzaju naprasowanki to dopiero pierwszy krok do estetycznie ozdobionej odzieży ;-)

O innych równie istotnych kwestiach dowiesz się z pozostałych wpisów na naszym blogu!

Comments

Log in or register to post comments