Jak uniknąć błędów przy aplikacji nadruków, sprawdź nasz krótki poradnik
   12/25/2023 11:43:59    Comments 0
Jak uniknąć błędów przy aplikacji nadruków, sprawdź nasz krótki poradnik

Nadruki na odzież (naprasowanki) to popularny sposób na personalizację ubrań. Takie aplikacje pozwalają wyrazić swój styl, pasję lub po prostu dodać odrobinę koloru do codziennej garderoby. Albo nadać ubraniom większe nowe życie. Aplikacja nadruków na odzież może wiązać się jednak z pewnymi problemami. W tym artykule omówimy najczęstsze z nich, a także podamy kilka wskazówek, jak ich uniknąć. Zapraszamy.

Aplikowanie nadruków na odzież nie jest złożonym procesem, ale wymaga precyzji i pewnego doświadczenia. Warto zapoznać się z instrukcją i wskazówkami aplikacji, aby nie doprowadzić do nieestetycznego efektu lub uszkodzenia odzieży.

Najważniejsze jest Prawidłowe przygotowanie odzieży – odzież musi być czysta, sucha i wolna od zagnieceń. Warto przed naniesieniem nadruku przez kilka sekund ogrzać dzianinę (pod prasą termotransferową, lub żelazkiem) Jeśli odzież nie jest odpowiednio przygotowana, nadruk może nie przykleić się prawidłowo lub może się odkleić po praniu.

Nieprawidłowa temperatura i czas aplikacji – temperatura i czas aplikacji muszą być odpowiednie dla danej metody aplikacji i konkretnego  produktu z naszej oferty. Jeśli temperatura lub czas aplikacji są nieprawidłowe, nadruk może nie przykleić się poprawnie, lub spalić.

Aby uniknąć tych błędów i problemów, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta nadruku i metody aplikacji. Zalecane parametry wgrzewania zawsze dołączamy do naszych wydruków. A jeśli chcesz wybróbować która matoda da najlepsze wyniki - daj nam znać. Przygotujemy bezpłatne próbki naszych wgrzewek

....

Odchodzący nadruk

To problem który może pojawić się gdy wprasowaliśmy transfer w odzież używając zbyt wysokiej temperatury. Klej termotransferowy nie zdążył związać zanim usunęliśmy warstwę transportową. Nie martw się - taki nadruk można spróbować zaaplikować ponownie w to samo miejsce.

....

Odpadające w praniu nadruki

Ten efekt, to skutek zbyt niskiej temperatury podczas aplikacji. Klej nie zdążył się aktywować. Taki nadruk także można poprawić

....

A gdy kolor z koszulki przechodzi na nadruk - użyj opcji sublistop

Tak się dzieje, gdy wykonałeś standardowy nadruk na odzieży poliestrowej, nie przystosowanej do zadruku biały,. Tego efektu unikniesz, stosując nadruki z warstwą sublistop. Szczególnie nieodporne na migrację są kolory czerwone, czarne i granatowe. Przez zamówieniem swoich nadruków skonsultuj z nadzymi drukarzami która metoda będzie najlepsza dla Twojej odzieży

Stosując się do powyższych wskazówek, możesz uniknąć problemów z nadrukami na odzieży i cieszyć się nimi przez długi czas.

O innych równie istotnych kwestiach dowiesz się z pozostałych wpisów na naszym blogu!

Comments

Log in or register to post comments