Przydatne akcesoria termotransferowe, czyli co warto mieć.
   12/28/2023 11:43:59    Comments 0
Przydatne akcesoria termotransferowe, czyli co warto mieć.


Wgrzewanie własnych nadruków na odzież to łatwy sposób na dodanie osobistego akcentu do swoich ubrań. Można też zrobić na tym niezły biznes ;-) Możesz wgrzać w swoje koszulki, bluzy, spodnie czy nawet plecaki dowolny wzór - od zdjęcia rodzinnego po logo ulubionej drużyny sportowej. Niektóre ubrania mogą jednak nie być tak łatwe w ozdabianiu jak inne, a ich specyficzny krój lub obecność guzików, suwaków czy kieszeni może przysporzyć nam problemów przy aplikowaniu grafiki. W tym artykule omówimy podstawowe akcesoria, które mogą okazać się w tej sytuacji niezbędne.

Krój odzieży, na której chcemy wgrzać naszą naprasowankę odgrywa w tym procesie dość istotną rolę. Grube szwy, ale też dodatki takie jak guziki i suwaki mogą przeszkadzać w równomiernym wgrzewaniu. Płyta grzewcza prasy oprze się o szew, w wyniku czego jej siła nacisku nie rozłoży się równomiernie. Naprasowanka znajdująca się w powstałym w ten sposób wgłębieniu nie wgrzeje się w ogóle lub bardzo łatwo odejdzie od tkaniny. Pomocne w tej sytuacji będą poduszki teflonowe. Wystarczy podłożyć poduszkę pod tkaninę w miejscu, w którym planujemy nanieść wydruk. Pomoże ona w odpowiednim rozłożeniu nacisku prasy i zniweluje nierówności.

Poduszki teflonowe mogą nam pomóc również w przypadku aplikacji w trudnych miejscach, takich jak kołnierze i rękawy. Warto jednak zawczasu upewnić się, że taka aplikacja będzie możliwa bez użycia specjalnej płyty grzewczej, której kształt dostosowany jest do aplikacji na danej powierzchni.

Jeżeli w sąsiedztwie miejsca, w którym chcemy wgrzać naprasowankę znajduje się stary nadruk, warto jest go zabezpieczyć. Nie chcemy przecież, żeby wysoka temperatura niezbędna do przeprowadzenia aplikacji zniszczyła stary nadruk. W tym celu możemy zabezpieczyć go arkuszem teflonowym.

Dobrze przeprowadzona aplikacja to nie tylko prawidłowe ustawienia czasu i temperatury wgrzewania. Zależy nam przecież na tym, aby nasz nadruk znalazł się w odpowiednim miejscu. Niestety nikt nie wyręczy nas w jego ułożeniu, ale pomocny może być laser do pozycjonowania. A kiedy już uda nam się dobrze ułożyć naprasowankę, do jej utrzymania w odpowiednim miejscu wykorzystać możemy taśmę termotransferową. Jej konstrukcja jest odporna na działanie wysokiej temperatury, więc nie musimy obawiać się tego, że po jej oderwaniu zostaną jakiekolwiek ślady. Przy użyciu taśmy istotne jest też to, aby nie nachodziła na sam nadruk, a jedynie na przezroczystą folię, do której jest on przyklejony.

Kiedy aplikacja nie poszła po naszej myśli, możemy jeszcze spróbować uratować materiał. Niestety odklejanie nadruków polega na usuwaniu z nich kleju, więc ich ponowne wykorzystanie nie będzie możliwe. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam Flex Remover. Co jednak istotne działa on tylko w przypadku naprasowanek wykonywanych na folii flex, czyli m.in. na ColorTag, ColorTag Sublistop, FlexTag

Akcesoria do aplikacji nadruków na odzież są często niezbędne do wykonania prawidłowego wgrzania. Kupując gotowe nadruki należy najpierw zwrócić uwagę na to, czy będziemy w stanie zaaplikować je trwale i estetycznie bez pomocy akcesoriów.

O innych równie istotnych kwestiach dowiesz się z pozostałych wpisów na naszym blogu!

Comments

Log in or register to post comments